Koc wełniany Merynos Europejski 160x200 - Keti - KAMPOL

Nowy produkt

Dostępny:    Wysyłka natychmiast!

Koce z merynosów europejskich z kolekcji ECONOMY charakteryzują się bogatym wzornictwem i kolorystyką. Ta różnorodność gwarantuje, że każdy może znaleźć wzór odpowiadający jego gustom i preferencjom, Dobra jakość i korzystna cena sprawiają, że nasze koce z wełny merynosów zyskały już szerokie grono sympatyków.

Rozmiar: 160x200 cm

Skład: 100% wełny w runie

Gramatura koca to: 485 g/m2.

Więcej szczegółów

189,00 zł brutto

-110,00 zł

299,00 zł brutto

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 179,90 zł

Więcej informacji

Koc wykonany jest z jednej warstwy dzianiny futerkowej z naturalnej wełny merynosów. Zamiennie nazywany jest też kołdrą letnią, ponieważ bardzo często wykorzystywany jest do przykrycia w cieplejsze dni jako cieńsza wersja kołdry wełnianej. Po jednej stronie wełna jest gęsta, a druga strona koca pokryta jest delikatnym, krótkim meszkiem. Produkt wykończony jest elegancką lamówką, która stanowi dodatkową ozdobę produktu oraz podkreśla naturalny kolor wełny.

Właściwości wełny

Wyjątkowe właściwości naturalnej wełny predysponują je do stosowania w rehabilitacji i medycynie.

 • WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE I ANTYBAKTERYJNE:

Uniemożliwia zagnieżdżaniu się kurzu i roztoczy. Tworzy środowisko nieprzyjazne bakteriom.

 • WŁAŚCIWOŚCI ANTYREUMATYCZNE:

Łagodzi bóle reumatyczne i stany zapalne. Ułatwia szybszą regenerację mięśni. Poprawia krążenie krwi. Niweluje uczucie odrętwienia i gwałtownych skurczy mięśni.

 • WŁAŚCIWOŚCI HIGROSKOPIJNE:

Gwarantuje optymalny obieg powietrza. Odprowadza wilgoć na zewnątrz produktu. Nie powoduje uczucia wilgoci na skórze.

 • WŁAŚCIWOŚCI TERMOAKTYWNE:

Zapewnia optymalną temperaturę ciała. Pomaga zatrzymać ciepło, gdy jest zimno i ochłodzić się, gdy jest gorąco.

Schorzenia - profilaktyka

Przedmiotowe wyroby mogą mieć zastosowanie profilaktyczne i lecznicze w następujących stanach i jednostkach chorobowych:

 •      reumatoidalne zapalenie stawów
 •      zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 •      choroby zwyrodnieniowo-dyskopatyczne kręgosłupa
 •      choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych
 •      stany pourazowe narządu ruchu
 •      choroby naczyń obwodowych
 •      choroby przebiegające z zaburzeniami termoregulacji
 •      nadmierna potliwość
 •      w innych schorzeniach według zaleceń lekarza


Wyroby należy stosować po zabiegach termoterapeutycznych w celu przedłużenia terapeutycznego efektu cieplnego. Wyroby mogą być używane w profilaktyce odleżyn.

Certyfikaty

Podczas produkcji musimy zachować wysokie standardy jakościowe i korzystać tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych materiałów. Aby podnieść zaufanie klientów poddajemy nasze produkty regularnej certyfikacji w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi. Wszystkie nasze produkty są certyfikowane znakami: Przyjazny dla człowieka, Bezpieczny dla dziecka, Safe for Baby.

Znak ekologiczny "Przyjazny dla Człowieka" potwierdza właściwości humanoekologiczne naszych wyrobów i zapewnia, że proces ich wytwarzania jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi w zakresie normatywów higienicznych. Certyfikat jest potwierdzeniem, że w naszych wyrobach nie ma substancji chemicznych i szkodliwych dla człowieka.

Znaki "Bezpieczny dla Dziecka", "Safe for Baby" potwierdzają, że nasze wyroby są bezpieczne i mogą być użytkowane przez młodsze dzieci i niemowlęta. Certyfikaty potwierdzają, że produkty są wolne od substancji toksycznych i niebezpiecznych a konstrukcja wyrobu zapewnia funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

Certyfikat "WOOLMARK" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków na świecie dla produktów z wełny. Wyroby nim oznakowane są wykonane z najwyższej jakościowo, czystej, żywej wełny. Certyfikat ważny jest tylko z numerem licencji. Nasz numer to 0086PL98W. Produkt wykonany jest ze 100% naturalnej wełny w runie.
Potwierdzone jest to certyfikatem WOOLMARK.

Wyroby medyczne

Jesteśmy członkami elitarnego STOWARZYSZENIA WYTWÓRCÓW WYROBÓW MEDYCZNYCH Z DZIANIN WEŁNIANYCH. Posiadamy licencję WOOLBRAND świadczącą o najwyższej jakości produkowanych wyrobów. Nasz numer licencji to S1005/PL/05/2021. Tylko kilka firm może pochwalić się takim certyfikatem. Szukając produktu wełnianego zapytaj o ten dokument. Potwierdza on m.in. że wyroby są wyprodukowane ze 100% czystej, żywej wełny w runie.

Nasze wyroby są objęte stawką obniżoną 8% VAT, gdyż są zarejestrowane jako wyroby rehabilitacyjne w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Wyroby rehabilitacyjne z dzianin wełnianych mogą być stosowane zarówno samodzielnie wytwarzając ciepło w kontakcie ze skórą, jak również w celu przedłużenia efektu cieplnego wywołanego zabiegami fizykalnym, których celem jest uzyskanie leczniczego przegrzania tkanek. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym (poprawa ukrwienia skórnego, podwyższenie progu odczuć bólowych, zmniejszenia napięcia mięśniowego i zmniejszenie lepkości mazi stawowej) mogą być wykorzystane zarówno przed ćwiczeniami ruchowymi – przygotowanie tkanek do ćwiczeń – a także po ich zakończeniu utrwalając osiągnięty efekt terapeutyczny.

 

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Koc wełniany Merynos Europejski 160x200 - Keti - KAMPOL

  Koc wełniany Merynos Europejski 160x200 - Keti - KAMPOL

  Dostępny:    Wysyłka natychmiast!

  Koce z merynosów europejskich z kolekcji ECONOMY charakteryzują się bogatym wzornictwem i kolorystyką. Ta różnorodność gwarantuje, że każdy może znaleźć wzór odpowiadający jego gustom i preferencjom, Dobra jakość i korzystna cena sprawiają, że nasze koce z wełny merynosów zyskały już szerokie grono sympatyków.

  Rozmiar: 160x200 cm

  Skład: 100% wełny w runie

  Gramatura koca to: 485 g/m2.

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: